Bütün dairələrin deputatları məlum oldu - SİYAHI, SON DƏQİQƏ

10.02.2020 Siyasət
Azərbaycan üzrə 5573 seçki məntəqəsindən 5 571-inin hesabatı Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olub.

“Kommersant.az”ın xəbərinə görə, hazırda 125 seçki dairəsinin hər biri üzrə lider namizədlər (qaliblər) məlumdur.

Qaliblərin tam siyahısını təqdim edirik:

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu 94.6 %
2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu 86.3 %
3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu 83.2 %
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi -İbrahimov Eldar Rza oğlu 84.9 %
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu 81.1 %
6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı 69.5 %
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu 63.5 %
Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu 45.0 %
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu 60.3 %
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu 64.6 %
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu 59.2 %
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı 48.5 %
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu 47.5 %
14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu 47.2 %
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu 41.8 %
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu 35.6 %
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Allahverdiyev Elnur Marat oğku 41.0 %
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu 38.8 %
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu 43.0 %
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu 60.0 %
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim 56.9 %
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu 47.3 %
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu 45.8 %
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı 46.1 %
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi -Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı 57.1 %
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu 47.6 %
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi –Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu 57.6 %
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu 49.2 %
29 saylı Səbail seçki dairəsi -Arpadarai Nigar Cavid qızı 42.3 %
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı 62.2 %
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu 41.4 %
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı 64.9 %
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi -Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu 47.1 %
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç 35.1 %
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – Abbasov Rauf Arif oğlu 49.2 %
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu 45.4 %
Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı 42.1 %
38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu 44.9 %
39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu 45.8 %
40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu 40.0 %
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı 32.6 %
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu 50.1 %
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu 60.1 %
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu 45.8 %
45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu 67.7 %
46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu 49.5 %
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu 30.1 %
48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu 51.3 %
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu 59.6 %
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu 44.6 %
51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu 49.4 %
52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu 50.6 %
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi –Rafailov Anatoliy Xaimoviç 44.1 %
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu 55.3 %
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu 57.9 %
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı 43.8 %
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi –Ağazadə Əminə Həmid qızı 64.8 %
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu 51.0 %
59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı 59.7 %
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu 49.2 %
61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu 21.4 %
62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu 49.0 %
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu 52.8 %
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu 54.6 %
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu 63.2 %
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu 52.9 %
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu 65.2 %
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu 53.7 %
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu 51.0 %
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu 64.8 %
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu 62.7 %
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu 53.9 %
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu 52.9 %
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi -Rəcəbli Hadı Musa oğlu 53.1 %
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu 61.1 %
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu 66.1 %
77saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu 57.6 %
78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu 50.4 %
79 saylı İmişli seçki dairəsi – Nurullayev Razi Qulaməli oğlu 20.9 %
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu 45.4 %
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi –İsmayılov Şahin Əmir oğlu 62.7 %
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu 61.5 %
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu 61.7 %
84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu 71.0 %
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı 48.9 %
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi -Aslanov Novruzəli Davud oğlu 53.7 %
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu 52.4 %
88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu 52.7 %
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu 63.9 %
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu 68.4 %
91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu 51.7 %
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı 51.9 %
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı 65.7 %
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu 69.6 %
95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu 40.3 %
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu 59.0 %
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu 68.1 %
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı 52.1 %
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu 61.3 %
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu 66.6 %
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir 60.7 %
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu 64.0 %
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı 61.4 %
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu 56.2 %
105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı 70.8 %
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı 54.1 %
107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu 76.1 %
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu 53.4 %
109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu 65.3 %
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu 49.2 %
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı 53.9 %
112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu 52.7 %
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu 52.9 %
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu 57.2 %
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu 67.6 %
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu 75.5 %
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı 65.5 %
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu 62.9 %
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi -Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu 61.2 %
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu 57.1 %
121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu 56.5 %
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu 56.7 %
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Məmmədov Aqil Sadiq oğlu 71.7 %
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu 60.7 %
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu 40.3 %